ESPN America

Nekaj o novih in starih TV programih, vidnih v Sloveniji.

Moderators: komar, komar, komar

DognerDJ
Site Admin
Kabelski ponudnik: Telemach Maribor ( TV ) / T-2 ( Internet )
Paket: Digitalni trojček L + HBO
DVB-C Sprejemnik: Samsung UE-40ES5500 , LG 50PV350

Re: ESPN America

Post by DognerDJ » 12 Dec 2011, 01:18

Pravkar gledam NFL na ESPN America ( SD ) - in če primerjam sliko s Šport TV2 ( ista tekma ) je razlika v kvaliteti slike nenormalna ( v prid ESPN-u ).
Na 32" LCD-ju razlika ni bila tako vidna, na 50" Plazmi ( s treh metrov ) pa je ŠTV 2 prava mala katastrofa - upam, da čimprej preidejo na HD.

DownTaker
Kabelski ponudnik: Elektro Turnšek
Paket: paket MIX L + HD
DVB-C Sprejemnik: Sony Bravia 40W5820

Post by DownTaker » 12 Dec 2011, 22:41

to sem jaz že nekaj časa nazaj napisal na Štv forum in so me odpravili z opazko da se moram glede tega obrnit na svojega ponudnika programa.
men se tud zdi da je nekaj krivde pri samem Štv nekaj pa pri ponudniku signala ki ga Štv dobi
včasih so nekateri prenosi dost dobre kvalitete, včasih pa je tako da je slika dost kvadratasta
če pa ima s to kvaliteto slike kaj opravit tehnika na Štv pa ne morem rečt...

DownTaker

Post by DownTaker » 09 May 2013, 18:35

BT Group and ESPN announced in February an agreement for BT to acquire ESPN’s UK and Ireland TV channels business.

Following the agreement with BT, and after further review and consultation, ESPN has decided to cease broadcasting the ESPN America channel across Europe and the Middle East (except the UK and Ireland), and ESPN Classic channels across Europe, the Middle East and Africa.
The date that the channels go off air will be different across different markets, based upon distribution agreements. However, in most markets, both channels will continue exactly as they are, unchanged, until 31 July, 2013 (30th June 2013 in the Middle East) and you will continue to get the exact same sports content and coverage until that time.
sem jaz to prav razumel da ugašajo kanal? :shock:
vir: http://www.espnamerica.com/si/f2/help-feedback/faq/

cable
Kabelski ponudnik: .

Post by cable » 09 May 2013, 23:15

Treba vsaj 5x prodati lokalcem pravice... je več zaslužka... zato pa vsi regijski kanali znižujejo kvaliteto vsebin.

Izi
Kabelski ponudnik: Telemach
Paket: Razširjeni paket
DVB-C Sprejemnik: TechniSat DIGIT HD4-CX

Post by Izi » 10 May 2013, 15:32

Kot vidim tudi na tem forumu, zadeve glede tega kanala niso ravno ravno najbolj jasne.

ESPN je v osnovi Ameriški športni TV kanal, ki ga upravlja Ameriška firma ESPN Inc., ki pa je v večinski (80%) lasti "The Walt Disney Company" in manjšinski lasti (20%) "Hearst Corporation".

ESPN Inc. je lastnik sledečih TV programov:
ESPN
ESPN2
ESPN3
ESPN Films
ESPNews
ESPNU
ESPN Deportes
ESPN Plus
ESPN on ABC (nastal iz ABC Sports)
ESPN Classic
ESPN America

Večina teh se predvaja v Ameriki in Kanadi.

V veliki Britaniji predvajajo tri ESPN programe:
ESPN (Angleška verzija)
ESPN Classic (Angleška verzija)
ESPN America

ESPN in ESPN Classic obstajata v Ameriški in Angleški verziji, ESPN America pa je izključno Angleški program, ki ga v Ameriki ne predvajajo.

Sedaj (Februarja 2013) pa je vse te 3 Angleške ESPN programe kupila Angleška firma BT Group.
To je gigantska firma z milijardami letnega dobička in blizu sto tisoč zaposlenimi. Nastala je iz bivšega Britanskega Telekoma, ki počasi hrusta vse kar se v veliki Britaniji tiče telekomunikacij in televizije. Kot kaže niso vedeli kaj bi z vsem tem denarjem in so se odločili, da se se vržejo še v šport.

Novi lastniki teh treh programov (ESPN (UK), ESPN Classic (UK) in ESPN America) niso več Američani ampak Angleži.
Čeprav so bili te trije programi namenjeni Veliki Britaniji je bila firma Walt Disney kot kaže precej velikodušna glede njihovega predvajanja po celi Evropi, Bližnjem vzhodu in celo v severni Afriki.
Sedaj ko so zadeve dobili v roke škrti Angleži (BT Group), se bo ta radodarnost nehala. ESPN Classic in ESPN America bodo preprosto ukinili dne 31. julija. Obdržali bodo samo program ESPN (UK), ampak program bo vključen izključno samo v njihov paket digitalne televizije, ki ga predvajajo seveda samo doma v Angliji.

Uradnih informacij sicer ni, ampak po mojem mnenju ni kaj dosti več možnosti, da bomo ESPN še gledali po 31. juliju, kot da bomo kdaj pri nas gledali Angleške Sky programe ;)

cable

Post by cable » 10 May 2013, 18:26

Velikodušni. :o

DownTaker

Post by DownTaker » 10 May 2013, 20:04

meni osebno top športni program, sploh ko je NFL in NHL sezona
sej ne morem verjet kaj se dogaja.... :cry:

DognerDJ
Site Admin
Kabelski ponudnik: Telemach Maribor ( TV ) / T-2 ( Internet )
Paket: Digitalni trojček L + HBO
DVB-C Sprejemnik: Samsung UE-40ES5500 , LG 50PV350

Post by DognerDJ » 11 May 2013, 14:03

Zdaj lahko samo upamo, da začne Šport TV v HD in da prenašajo malo več tekem.

cable

Post by cable » 11 May 2013, 17:23

Zamujaš z prvo aprilsko šalo.

DownTaker

Post by DownTaker » 11 May 2013, 19:29

cable, ti si rojen pesimist in kr verjem sam sebi še naprej

po mojih informacijah naj bi Štv bil v HD še letos, najverjetneje za EP v košarki
drugače pa se strinjam z mnenjem DognerDJ-a

Post Reply