Cinestar (Premiere) HD

Nekaj o novih in starih TV programih, vidnih v Sloveniji.

Moderators: komar, komar, komar

Digitalcek
Kabelski ponudnik: Telemach
Paket: Gold Extra Trojka - Optika (150/150 mbit/s)
DVB-C Sprejemnik: Sony

Cinestar (Premiere) HD

Post by Digitalcek » 11 Aug 2013, 10:11

Pozdravljeni.

Večkret sem opazil, da ima program Cinestar reklemo da prihaja novi program Cinestar HD. A ima mogoče kdo kakšne informacije, če ga bo v svojo prog. shemo vključil tudi Telemach. Hvala

DognerDJ
Site Admin
Kabelski ponudnik: Telemach Maribor ( TV ) / T-2 ( Internet )
Paket: Digitalni trojček L + HBO
DVB-C Sprejemnik: Samsung UE-40ES5500 , LG 50PV350

Re: Cinestar HD

Post by DognerDJ » 11 Aug 2013, 15:02

Če bodo hoteli sledit konkurenci bo to za njih edina možnost - glede TM-ja pa še nič (ne)uradnega.

cable
Kabelski ponudnik: .

Post by cable » 12 Aug 2013, 09:18

Telemach nima konkurence. Cinestar je ena navadna stara šara.

DognerDJ
Site Admin

Post by DognerDJ » 12 Aug 2013, 19:03

Cable, malo si že tečen s tvojimi vpisi ( dobil že veliko pritožb ) !

cable

Post by cable » 13 Aug 2013, 07:31

Naj se raje pritožijo na Telemach, da prodaja stare programe. HD pa še vedno dodatno zaračunava. To pa ne a? Pi*ke.

DognerDJ
Site Admin

Post by DognerDJ » 13 Aug 2013, 15:57

Meni je shema TM-ja vrhunska ( programov več kot preveč, dosti HD programov, 3 kartice istočasno, brez večjih izpadov zadnja leta, ... ) - če pa tebi ni, pa ne razumem zakaj jih sploh še plačuješ ( noben te ne sili ) !

Eni bi imeli vse vrhunsko in to brezplačno :roll:

digital

Post by digital » 13 Aug 2013, 21:58

DognerDJ wrote:Cable, malo si že tečen s tvojimi vpisi ( dobil že veliko pritožb ) !
Njegovi posti so me vedno spominjali na nekoga iz neke druge skupnosti ampak se nisem mogel spomniti kdo bi to bil, na koncu pa sem vendarle ugotovil za koga gre. 8-)

http://t-2.rula.net/memberlist.php?mode ... ile&u=3495

Pregled njegovih postov je takoj potrdil moje domneve. Očitno tudi tukaj ne bo več dolgo.

miki

Post by miki » 14 Aug 2013, 06:50

Na vsakem forumu se najde kaki taki primer, ki misli, da je sam sebi namen in meni da je od boga poslan da nam navadnim smrtnikom pokaže v kaki zmoti živimo. Tudi na enem drugem (nogometnem) forumu imamo vsaj dva taka fantastična primera. Je pa res da je tam funkcija ,,skrij uporabnika,, in se enostavno na lep način rešiš teh motečih vpisov.

Izi
Paket: Razširjeni paket
DVB-C Sprejemnik: TechniSat DIGIT HD4-CX

Post by Izi » 14 Aug 2013, 09:35

Malo sem pobrskal in kot kaže oba dosedanja Cinestarjeva programa ostaneta tako kot sta, poleg njiju pa letos jeseni dobimo še dva nova Cinestarjeva programa in sicer CineStar Premiere in CineStar Premiere 2.
Oba naj bi bila na voljo v HD resoluciji 1080i in s 5.1 zvokom. Bosta pa na voljo tudi v SD. Zvok bo v originalnem jeziku (nič sinhronizacije) s podnapisi.

Kar se tiče pa vsebine pa bodo vrteli najnovejše premiere že 12 do 16 mesecev po predvajanju v kinu, ker je menda zelo hitro tudi v svetovnem merilu. Če se ne motim filmski studiji postavljajo pogoj, da se noben film ne sme vrteti po TV še najmanj 1 leto po kino premieri oziroma mora najprej iziti na plošči, šele potem sprostijo pravice za predvajanje na TV.

Če kdo ne ve, so Cinestar programi v lasti Hrvatov. Lastnik je firma "Blitz film i video distribucija" s sedežen v Zagrebu.
Oba programa pa naj bi že jeseni vključili v kabelske sisteme na področju bivše Jugoslavije vključno s Slovenijo. Ker gre za malo boljše in dražje programe so jih namenili za vključitev v razširjeno shemo.
Upajmo, da bo Telemach čim prej nabavil pravice tudi za ta 2 programa, predvsem pa upajmo na HD verzijo, da ne bodo slučajno nabavili samo SD :twisted:
Pa upajmo, da bosta na voljo v razširjeni shemi in jih ne bodo tlačili v kakšen HD paket.

http://www.index.hr/black/clanak/od-jes ... 76808.aspx

pilot
Paket: Gold trojka Extra (150/4 Mbps)
DVB-C Sprejemnik: Philips, LG

Post by pilot » 14 Aug 2013, 13:52

Izi wrote:Pa upajmo, da bosta na voljo v razširjeni shemi in jih ne bodo tlačili v kakšen HD paket.
Se strinjam in se ne strinjam. :lol: Če hoče HD paket dobit na "teži" ga bodo morali obogatiti, po drugi strani bi ga pa lahko ukinili in bi bili vsi HD programi del razširjene sheme.

Post Reply