Priklop VCR preko koaksialnega kabla

Vse o analogni televiziji v kabelskih sistemih.

Moderators: komar, komar, komar

Post Reply
helter
Kabelski ponudnik: Telemach
Paket: -
DVB-C Sprejemnik: TV sprejemnik LG 37LH4900

Priklop VCR preko koaksialnega kabla

Post by helter » 08 Dec 2009, 23:06

Z zadnjo razširitvijo digitalne sheme je zmanjkalo prostih frekvenc za analogne programe.
Prosti naj bi bil samo kanal C36, ki pa ga verjetno zaseda kakšen sosed, ker mi na TV kaže nek slab signal, ki pa seveda moti VCR.
Ta VCR uporabljam za 3 TV, zato Scart ne pride v poštev.

Ali je še kakšen prost kanal za VCR?

Ali obstaja kakšen filter za kanal C36, da prepreči signal od zunaj?

l.p.

ales

Re: Priklop VCR preko koaksialnega kabla

Post by ales » 09 Dec 2009, 08:37

helter wrote:Z zadnjo razširitvijo digitalne sheme je zmanjkalo prostih frekvenc za analogne programe.
Prosti naj bi bil samo kanal C36, ki pa ga verjetno zaseda kakšen sosed, ker mi na TV kaže nek slab signal, ki pa seveda moti VCR.
Ta VCR uporabljam za 3 TV, zato Scart ne pride v poštev.

Ali je še kakšen prost kanal za VCR?
Praviloma je nekaj prostih kanalov bolj pri vrhu. Se ne spomnim, na kaj že sem imel to nastavljeno sam, ampak so mi ob tej spremembi tudi dali nekaj na tisti kanal. Sicer je povezava od videorekorderja do televizorja delovala, ampak povozilo mi program na tistem kanalu pa še dva sosednja menda. Sem pred kratkim ta kanal tako spremenil kar na zadnjega - 69. Ni pa nujno, da je kanal 69 povsod prost. V Murski Soboti na primer je tam živa slika iz nekega instrumenta. In to zelo dobra, kar pomeni, da imajo tam očitno dobro omrežje.
helter wrote:Ali obstaja kakšen filter za kanal C36, da prepreči signal od zunaj?
Obstaja, samo računaj s tem, da ti bo zadušilo tudi kak sosednji kanal ali dva. Zgoraj omenjeni videorekorder ima nekaj takšnega očitno kar vgrajeno. Pa mi to ni preveč všeč.

Aleš

Post Reply