Telemach optika, trojčki,...

Vse o digitalni televiziji v kabelskih sistemih.

Moderators: komar, komar, komar

Izi
Kabelski ponudnik: Telemach
Paket: Razširjeni paket
DVB-C Sprejemnik: TechniSat DIGIT HD4-CX

Re: Nekaj vprašanj

Post by Izi » 07 Oct 2012, 09:44

Trojčki so sicer cenovno vabljivi, ampak za prihranek nekaj Evrov je preveč kompromisov. Tudi jaz imam podobno kot Digitalček, se pravi TV preko Telemach in internet preko T-2.
Edini pravi TV je kabelska TV in tukaj je Telemach pravzaprav edina izbira.
Najboljši internet, cenovno in kvalitetno pa ima brez dvoma T-2. Kljub nekaterim finančnim težavam v preteklosti ali pa ravno zaradi njih. Če se ti uspe dokopati do T-2 optike pa si sploh na konju. Jaz imam 100 Megabitno linijo za 27 EUR na mesec.
Telefon pa je smiselno vzeti pri tistem ponudniku, kjer imaš internet.

pilot
Paket: Gold trojka Extra (150/4 Mbps)
DVB-C Sprejemnik: Philips, LG

Post by pilot » 07 Oct 2012, 19:18

Ja imaš prav, internet ponudba najbolj šepa pri Telemachu, sploh upload. Trenutno imam takole
Image
Kot sem že omenil, sem v brošuri od Telemacha zasledil zanimivo ponudbo, ki je na internetu zelo dobro skrita (pojma nimam zakaj):

Trojček OPTIKA mix
OPTIKA MIX L:
TV: razširjeni paket
Internet: do 20/20 Mbps
Telefonija: Osnovni paket
Vključeno: 2 digitalna sprejemnika, D3GO, WiFi
Mesečna naročnina: 45,90 € (se pravi popolnoma enaka cena kot pri klasičnem MIX L paketu, ki ga reklamirajo na internetu).

Zanima me kje se lahko vidi, kje ima Telemach omogočeno optiko? Vem, da imamo do stanovanja optiko od Siola in T-2, verjetno je potem tudi Telemachova...

EDIT: Malo berem druge forume in internetne strani in naj bi Telekom omogočal tudi drugim ponudnikom (se pravi tudi Telemachu) uporabo svoje optike. Glede na to, da že sedaj pri nas doma koristimo Telekomovo optiko in njihov trojček, potem lahko tudi Telemach po optiki. Ve kdo kaj več o tem gostovanju drugih ponudnikov na optiki od Telekoma? Je potem ta TROJČEK OPTIKA MIX dejansko preko Telekomove optike? Nekako najbolj logično se mi sliši...

robirobertorle
Kabelski ponudnik: Siol kabelska
DVB-C Sprejemnik: LCD TV Sony Bravia 40 KDL 46 EX 720

Post by robirobertorle » 08 Oct 2012, 03:49

Kolikor vem si Telemach in Siol ne skačeta v zelje glede optike, če bi bilo tako bi ostal pri Telemachu, saj bi zamenjel Lastovko in šel k njim na optiko, ker pa je optika Telekomova, žal ni druge variante, razen Amis in T2 pa še to le kot IPTV. Sam pa ne maram dodatnih škatel, sem vzel Siol kabelsko, saj je prednost tudi v tem, da imaš kolikor hočeš televizij, nimajo kodiranj, po drugi strani pa tako nimamo možnosti priti do raznih paketov kot so HBO, HD, Pink, Pop... pa čeprav to obljubljajo.

pilot

Post by pilot » 08 Oct 2012, 20:43

Danes sem jim po mailu poslal vprašanje o možnosti priklopa paketa Optika MIX L na našem naslovu. Bom poročal kakšen odgovor bom dobil.

No odgovor je negativen. :evil: Ni mi jasno kako je to mogoče, T-2 in Telekom imata optiko, Telemach pa ne... Očitno je res bolje vzeti kombinacijo T-2/Telemach kot pa trojček pri Telemachu...

Trojček pri Telemachu za paket MIX L + HD + dodatni modul = 51,90 €

oz.

Razširjen paket + HD + dodatni modul + T2 (20/20 Mbps + telefon) = 62,40 €

Eh jaz nisem več pameten... :lol:

pilot

Post by pilot » 08 Oct 2012, 23:15

robirobertorle wrote:sem vzel Siol kabelsko, saj je prednost tudi v tem, da imaš kolikor hočeš televizij, nimajo kodiranj, po drugi strani pa tako nimamo možnosti priti do raznih paketov kot so HBO, HD, Pink, Pop... pa čeprav to obljubljajo.
To je to, trenutno imamo doma Siol duo (internet 20/20 Mbps in telefon + kabelska TV) in ravno slaba programska shema me napeljuje da bi vzel trojček pri Telemachu oz. pokombiniral nekako drugače. Kar se tiče televizije obvezno Telemach zaradi dobre programske sheme + 22 HD programov.

robirobertorle

Post by robirobertorle » 09 Oct 2012, 02:27

Saj pravim, imajo tihi dogovor! Škoda, ker pri nas organi ne delujejo, bi tak dogovor sankcionirali in bi se operaterji hitro premislili.

DognerDJ
Site Admin
Kabelski ponudnik: Telemach Maribor ( TV ) / T-2 ( Internet )
Paket: Digitalni trojček L + HBO
DVB-C Sprejemnik: Samsung UE-40ES5500 , LG 50PV350

Post by DognerDJ » 09 Oct 2012, 09:59

To bi morali bit, kot v Nemčiji - optiko potegne občina, pol pa jo da na razpolago vsem interesentom.
Pri nas pa lahko že vsaka firma razkopava pločnike in ceste ter polaga vsaka svojo optiko.

TV1
Kabelski ponudnik: Telemach digital trojček

Re: Telemach optika, trojčki,...

Post by TV1 » 09 Oct 2012, 15:18

Pa to ti je Balkan, štekaš.

robirobertorle

Post by robirobertorle » 09 Oct 2012, 15:39

DognerDJ wrote:To bi morali bit, kot v Nemčiji - optiko potegne občina, pol pa jo da na razpolago vsem interesentom.
Pri nas pa lahko že vsaka firma razkopava pločnike in ceste ter polaga vsaka svojo optiko.

Odlično povedano, tudi sam mislim tako, šele nato bi bila prava konkurenca!

DownTaker
Kabelski ponudnik: Elektro Turnšek
Paket: paket MIX L + HD
DVB-C Sprejemnik: Sony Bravia 40W5820

Re: Telemach optika, trojčki,...

Post by DownTaker » 10 Oct 2012, 11:39

ena mal neumesna ampak vseeno
zakaj telemach ne kupi ET iz Celja?
če bi, se pr njih (Telemachu) zavežem vsaj za eno leto :mrgreen:

Post Reply