Telemach optika, trojčki,...

Vse o digitalni televiziji v kabelskih sistemih.

Moderators: komar, komar, komar

pilot
Kabelski ponudnik: Telemach
Paket: Gold trojka Extra (150/4 Mbps)
DVB-C Sprejemnik: Philips, LG

Telemach optika, trojčki,...

Post by pilot » 30 Sep 2012, 20:12

Imam nekaj vprašanj, za katere bom tu (sigurno) dobil najbolj konkretne odgovore.

Torej, doma imamo naročeno DTV od Telemacha (imamo en osnovni njihov sprejemnik ter en snemalnik, torej skupaj imamo 2 Telemachova sprejemnika).
Smo pred nakupom nove TV za tretji prostor. Sedaj pa vprašanja?

- Še vedno velja, da na eno naročnino pripadajo 3 kartice?
- Je nujno vzeti pri Telemachu Conax modul "v najem"? Dodatni Conax modul pride 2 € mesečno... Na mimo vrste se ga dobi za 50 €.
- Se lahko dobi samo dekodirna kartica in če se ne da, kaj njim ni jasno? :mrgreen:

Zaenkrat toliko.
Last edited by pilot on 09 Oct 2012, 14:57, edited 1 time in total.

DognerDJ
Site Admin
Kabelski ponudnik: Telemach Maribor ( TV ) / T-2 ( Internet )
Paket: Digitalni trojček L + HBO
DVB-C Sprejemnik: Samsung UE-40ES5500 , LG 50PV350

Re: Nekaj vprašanj

Post by DognerDJ » 30 Sep 2012, 22:47

Conax modul laho kupiš ( nerabiš vzet v najem ), je pa problem, ker ti verjetno nebodo dali kartice "zastojn". Včasih je res blo 3 kartice na eno naročnino, zdaj pa nimam pojma kak imajo to pošlihtano.

Izi
Paket: Razširjeni paket
DVB-C Sprejemnik: TechniSat DIGIT HD4-CX

Post by Izi » 01 Oct 2012, 08:46

Zastonj ne boš prišel skozi. Dodatna 2 EUR/mesec te bo stalo.
Ne kupuj modula. Kolikor vem je že nekaj časa tako, da samo kartice sploh ne moreš dobiti, lahko pa vzameš Conax modul, SKUPAJ s kartico in oboje skupaj je 2 EUR/mesec.
Tudi če ne rabiš modula, ga boš moral vzeto skupaj s kartico in ti bo potem ležal doma, zato ne kupuj modula. Taka je menda sedanja politika, če niso spet kaj spreminjali.

Še vedno pa je omejitev, da lahko imaš največ 3 kartice čeprav moraš sedaj zraven vzeti 3 module. Zastonj je samo prvi modul in kartica, za ostala 2 modula in kartici je potrebno doplačati. Sicer pa jih pokliči, da nebom jaz širil kakšne dezinformacije.

pilot

Post by pilot » 03 Oct 2012, 12:37

Pristal sem v dilemi. Naj razložim na kratko, doma imamo Siol duo (internet 20/20 in telefonija) + Telekom digitalna kabelska. Imamo pa tudi DTV od Telemacha. Ker smo prišli do zaključka, da je brezveze imeti oboje, se bomo odločili za trojček pri enem ponudniku. No in kot vsi operaterji imata tudi Telekom in Telemach pluse in minuse, v povezavi eden z drugim.

Telemach +:
- bogata lista programov (vsi SportKlubi vključno s HD), športni HD programi (Eurosport 1, 2, ESPN America,...)
- 22 HD programov
Telemach -:
- internet "samo" 20/2 (vzeli bi paket MIX L + HD paket)
- samo statični IP

Telekom +:
- hiter internet 20/20
- dinamičen IP
- program Servus TV HD, ki prenaša hokejsko ligo EBEL
Telekom -:
- slaba ponudba DTV (ni ESPN America, SK Prime, SK 3,4,5,), samo 7 HD programov; EDIT: SK Prime danes dodan v kabelsko! :mrgreen:

Na Siol TV se ne nameravamo naročiti. Tako da to odpade. Zanima me, ali se lahko prenese obstoječa telefonska številka iz Siola na Telemach? Če bomo naročili Telemach trio, bo to spet napeljevanja enih kablov po stanovanju... Pri Siolu mi je res všeč ta paket interneta kot ga imam sedaj. Pri Telemachu ni nikakršnih možnosti za dinamičen IP? Svetujte, čeprav vem da je težko svetovati, večina (vsaj jaz) bi takemu rekla naj se odloči glede na lastne želje in potrebe... 8-)

Če v Telekomovo kabelsko vklopijo SK HD, SK+ HD, SK Prime HD, SK Premium HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD in ESPN America HD, ostanem 100% na Telekomu.

pilot

Post by pilot » 04 Oct 2012, 15:50

Po tehtnem razmisleku in po ogromno predlogih soforumašev smo se doma odločili, da 99% gremo na Telemach, 22 HD programov naredi svoje. :D

Digitalcek
Paket: Gold Extra Trojka - Optika (150/150 mbit/s)
DVB-C Sprejemnik: Sony

Post by Digitalcek » 04 Oct 2012, 21:38

Za TV izberi Telemach, internet pa pusti na siolu 20/20 Boš zelo pogrešal tako hitrost (še posebaj v uploadu). Naredi kakor sem ti napisal in boš najbolj zadovoljen. Tako imam jaz Telemach-ovo digitalno televizijo (razširjen paket) in t-2 interent.

pilot

Post by pilot » 05 Oct 2012, 10:27

Malo sem brskal po internetu in našel tole http://info.telemach.si/pdf/CenikMix.pdf. Glede na to, da imamo do stanovanja napeljano optiko od Siola ter optiko od T-2, potem imamo sigurno napeljano tudi optiko od Telemacha, tako da mi internet ostane 20/20 (glej paket optika Mix L).

robirobertorle
Kabelski ponudnik: Siol kabelska
DVB-C Sprejemnik: LCD TV Sony Bravia 40 KDL 46 EX 720

Post by robirobertorle » 05 Oct 2012, 11:35

Tudi sam imam Telekomovo optiko in žal si tu ne morem nič pomagati, lahko vzame Amis, T2 le Telemach ne, očitno si nočeta v zelje skakati! :x

pilot

Post by pilot » 05 Oct 2012, 12:28

Digitalcek wrote:Za TV izberi Telemach, internet pa pusti na siolu 20/20 Boš zelo pogrešal tako hitrost (še posebaj v uploadu). Naredi kakor sem ti napisal in boš najbolj zadovoljen. Tako imam jaz Telemach-ovo digitalno televizijo (razširjen paket) in t-2 interent.
In koliko evrov te pride na koncu TV, internet in telefon?

Digitalcek
Paket: Gold Extra Trojka - Optika (150/150 mbit/s)
DVB-C Sprejemnik: Sony

Post by Digitalcek » 05 Oct 2012, 12:34

TV razširejn paket (3 Tv) = 28,90 €
Internet FTTH 50/50 Mbit = 39 € (http://www.t-2.net/ceniki/internet/dostop-optika - cenik za ostale hitrosti)

*razmišljam da bi mogoče zmanjšal na 20/20 (bi mi bilo čisto zadosti taka hitrost)

tel pa nimam ker ga ne rabim (mam mobitel)

Post Reply