Težave z digitalno TV

Vse o digitalni televiziji v kabelskih sistemih.

Moderators: komar, komar, komar

miki

Re: Težave z digitalno TV

Post by miki » 01 Dec 2009, 10:01

Prejšnji teden sem opisal že problem svojih staršev, ki v promocijskem obdobju ne dobita obljubljenih 109 kanalov, čeprav na tehnični pomoči trdijo da je kartica aktivirana (pravzaprav dve). Danes sem jima nesel kartico razširjenega paketa, ki sem si jo sposodil od znanca v centru MB. In glej ga zlomka vsi programi razširjenega paketa delajo. ko sem včeraj klical tehnično pomoč (že kakih 20-ič) mi je trdil da je vse OK čeprav imata dve kartici in dva različna aparata in v vseh se je kartica ,,aktivirala,, na nedelujočem programu celo noč pa nič. Piše da je aktivirana zaščita CONAX. Ko sem ga vprašal če lahko prinesem kartici nazaj in zahtevan novi ali če jo oni tam aktivirajo pa je rekel, da bo to poslal V LJ, in to že drugič v tem tednu, spremeni pa se nič. Zanimivo je tudi, da so vsi nedelujoči programi iz razširjenega paketa. Zanima me ali je še kdo drugi imel podobno težavo?

helter
Kabelski ponudnik: Telemach
Paket: -
DVB-C Sprejemnik: TV sprejemnik LG 37LH4900

Post by helter » 01 Dec 2009, 23:23

okna wrote:Imam LCD TV LG LH 3000. TV LCD ima vgrajen tudi analogni in digitalni TV tuner (DVB T/C, MPEG 2 in MPEG 4). Vse dela ok, le digitalnih kanalov najde samo na frekvenci 418 in 426 MHZ. Naj še omenim , da je moč signala 90% kvaliteta signala pa okol 40%. Analogno shemo mi najde vse na našem območju.
Sedaj pa me zanima, kaj moram narediti, da bo mi TV našel še vse druge frekvence, poskusil sem tudi ročno vnašanje ter iskanje ampak brez uspeha. Prosim za pomoč?
Prvo moraš nastaviti na državo, ki uporablja Mpeg4 DVB, kot je npr. Finska ali Švedska. (glej uporabniška navodila str. 66)
Za ročno vnašanje pa nastaviš pravilno frekvenco 434000 in bitno hitrost 6875 ks/s

Potem pa malo počakaš ...

okna

Post by okna » 02 Dec 2009, 11:44

Vse sem naredil to nastavil na finsko pa je vseeno isto!

DognerDJ
Site Admin
Kabelski ponudnik: Telemach Maribor ( TV ) / T-2 ( Internet )
Paket: Digitalni trojček L + HBO
DVB-C Sprejemnik: Samsung UE-40ES5500 , LG 50PV350

Post by DognerDJ » 02 Dec 2009, 11:47

Porihtaj si kvaliteto signala - drugo ti ne preostane ( imaš prenizki nivo kvalitete signala ) !

miki

Post by miki » 02 Dec 2009, 14:50

miki wrote:Prejšnji teden sem opisal že problem svojih staršev, ki v promocijskem obdobju ne dobita obljubljenih 109 kanalov, čeprav na tehnični pomoči trdijo da je kartica aktivirana (pravzaprav dve). Danes sem jima nesel kartico razširjenega paketa, ki sem si jo sposodil od znanca v centru MB. In glej ga zlomka vsi programi razširjenega paketa delajo. ko sem včeraj klical tehnično pomoč (že kakih 20-ič) mi je trdil da je vse OK čeprav imata dve kartici in dva različna aparata in v vseh se je kartica ,,aktivirala,, na nedelujočem programu celo noč pa nič. Piše da je aktivirana zaščita CONAX. Ko sem ga vprašal če lahko prinesem kartici nazaj in zahtevan novi ali če jo oni tam aktivirajo pa je rekel, da bo to poslal V LJ, in to že drugič v tem tednu, spremeni pa se nič. Zanimivo je tudi, da so vsi nedelujoči programi iz razširjenega paketa. Zanima me ali je še kdo drugi imel podobno težavo?

Danes pa ja po številnih klicih kar naeenkrat začelo delovati ;)

DognerDJ
Site Admin
Kabelski ponudnik: Telemach Maribor ( TV ) / T-2 ( Internet )
Paket: Digitalni trojček L + HBO
DVB-C Sprejemnik: Samsung UE-40ES5500 , LG 50PV350

Post by DognerDJ » 02 Dec 2009, 15:04

Očitno so ti sedaj kartico "pravilno" aktivirali.

joskec
Kabelski ponudnik: Telemach Maribor (Tabor)
Paket: Digitalni trojček S
DVB-C Sprejemnik: LCD TV Philips 32PFL5604H; Samsung P2470HD

Post by joskec » 02 Dec 2009, 15:12

ESPN America spet ne deluje. Zadnje čase je veliko izpadov tega kanala. A mogoče kdo ve, zakaj?
Telemach (Maribor - Tabor), digitalni trojček S

miki

Post by miki » 02 Dec 2009, 21:19

DognerDJ wrote:Očitno so ti sedaj kartico "pravilno" aktivirali.
Očitno jih moreš samo nadret, ker lepa beseda ne zaleže.

lukalan
Kabelski ponudnik: Elektro Turnšek

Post by lukalan » 06 Jan 2010, 21:25

Pozdravljeni.

Prav te dne se odločam o prehodu k ET. Vendar me zanimajo sledeče stvari. Pri prijatelju ugotavljam, da so nekateri programi kodirani (razumem), nekateri pa niso na voljo kot na primer Discovery ID( tega pa ne razumem). A mi kdo za pojasniti razliko med Kodorani program in Program ni na voljo.

lp

sade

Post by sade » 06 Jan 2010, 21:45

Discovery ID pri ET deluje skoz!!!!

Post Reply